Mistrovství světa Roermond 2011

Martin Komárek opět boduje: na kontě má další bronz z MS.

MS Roermond 2011

Světový šampionát, jenž se konal 3. a 4. září v nizozemském Roermondu, byl v závodě jednotlivců úspěšný pro českého dřevorubce Martina Komárka. Ten se celkově umístil na třetím místě za Švýcarem Christophem Geisslerem a obhájcem titulu a nejlepším dřevorubcem světa Jasonem Wynyardem, který se letos představil i českému publiku v Mikulově na mistrovství ČR.

Držitel světového rekordu v disciplíně STIHL Stock Saw Martin Komárek má na trojky štěstí. Je to jeho již třetí bronz z MS STIHL Timbersports, což také vypovídá o vysoké úrovni českého dřevorubeckého sportu. Martin si v průběhu závodu udržoval dobré umístění, povedly se mu především disciplíny Springboard, Standing Block Chop a STIHL Stock Saw. Ke konci mělo roli štěstí, a to v disciplínách Hot Saw a Underhand Chop, které mu pomohlo k medailové odměně a obhájení loňského třetího místa.

Martin dodává: „Jsem velice šťastný a vděčný za takovýto výsledek, ačkoli musím podotknout, že jsem měl velké štěstí při poslední disciplíně Hot Saw, kdy jsem říznul druhý kotouč nekompletní, což by znamenalo diskvalifikaci. Naštěstí se mi ale podařilo uříznout na milimetry přesně čtvrtý kotouč, takže jsem navzdory dlouhému času obdržel cenné body a dostal se tak o bod před Němce Dirka Brauna na třetí místo. Kromě toho měli ostatní závodníci spíše smůlu, takže pro mě bylo o něco málo jednodušší obhájit minulý úspěch, přestože to nebývá vůbec snadné.“

Tento závod byl opravdu pestrý, ani o dalších umístěních nebylo rozhodnuto až do poslední disciplíny. Výjimkou byl Jason Wynyard, který neponechal nic náhodě a už od počátku jasně kráčel k dalšímu titulu. „Jsem velice rád za toto vítězství především proto, že to byl závod vzrušující a velmi těsný. Je to stále nahoru a dolů, chvíli je někdo v čele, pak zase někdo jiný, ale o tom tento sport je,“ komentuje Wynyard. Kanaďan Mitch Hewitt se postaral o senzaci v podobě překonání svého loňského světového rekordu v disciplíně Springboard. Za neuvěřitelných 38,24 sekund vyšplhal na 2,80 vysoký kmen a sekerou přesekal jeho vrchní část.

V soutěži družstev, která se konala druhý den, slavili úspěch australští dřevorubci. Za nimi se umístili závodníci z Nového Zélandu a USA. Náš tým skončil na 12. místě z celkového počtu 21 týmů, což je příznivé umístění. Martin Komárek doplňuje: „Na našem týmu se podepsal velký tlak a nervozita, což zapříčinilo ne příliš dobrý výsledek v některých disciplínách. Avšak stále je to o sbírání zkušeností, takže věřím, že i toto umístění bude motivací do budoucna.“  

youtube_teaser Timbersports na YouTube

Sledujte videa z timbersportu na YouTube!