CZECH CUP SUŠICE 2017

Premiérové vítězství talentovaného Kaliny!

CZECH CUP SUŠICE 2017

První letošní kvalifikace proběhla v jedné z bašt timbersportu - v Sušici. Že divák z tohoto kraje je odolný už víme, ale tentokrát musel vyrazit do poletujícího sněhového poprašku a pořádně studeného větříku. Klobouk dolů a díky za věrnost!
V úvodním STIHL Stock Saw už jsme si zvykli na "vysoké body" napříč startovním polem, protože rozhodují opravdu maličkoxti. Nejrychlejší byli Aleš Svoboda, Luboš Šulista a Víťa Soukup. Ve standing se čekal o nejrychlejší čas mezi dvojicí Roušal Holub, ale oba zkončili za Honzou Kamírem starším, který poprvé startoval proti svému synovi, takže už se nám musí Honzové rozlišit dodatkem starší a mlačí, a hlavně celé startovní pole nechal za sebou Martin Kalina, který už v loňském podzimu vylezl "na bednu" a pro zasvědcené bylo jen otázkou času, kdy si připíše první celkové vítězství.
Když si pak Martin Kalina připsal za Single Buck 14 bodů s tím, že rychlejší byli jen Zdeněk Maťha a Martin Roušal, bylo před poslední disciplínou pořadí na čele Maťha (41 bodů), Kalina (40), Roušal (32) a Kamír st. (31).
V závěrečném underhandu nasadil Martin Kalina Zdeňkovi laťku na čas 26,15, a díky tomu, že druhý nejlepší byl Honza Wáwrů, potřeboval Zdeněk "seknout" pod jeho 31,36. Stopky se zastavili na čase 31,54 a Martin Kalina už tak mohl slavit své první vítězství v české sérii.

Startovní listina:

2 Martin Roušal
3 Jan Holub
4 Jan Kamír st.
5 Zdeněk Maťha
6 Zdeněk Mařas
7 Martin Kalina
8 Karel Diviš
9 Jan Wáwrů
10 Jaroslav Gottvald
11 Václav Langmajer
13 Aleš Svoboda
14 Ladislav Fikar
15 Luboš Šulista
16 Vítězslav Soukup
25 Jan Kamír ml.
27 Martin Maděra

celkové výsledky Celkové výsledky závodu CZECH CUP Sušice

Celkové výsledky (PDF, 240.19 kB)