Výhody akumulátorů při profesionálním použití

Akumulátorová technika dosahuje vysokého výkonu, navíc je tichá, snadno ovladatelná a spolehlivá. A proto je v praxi hojně využívaná jak soukromými uživateli, tak především profesionály.

Profesionál STIHL řeže v krovu dřevěný trám akumulátorovou motorovou pilou, v pozadí manipuluje s akumulátorovou motorovou pilou jiný pracovník

Přehled: Výhody akumulátorů 

 • Akumulátory série AP poskytují řadu výhod, např. zobrazení stavu nabití nebo možnost použití v dešti. 
 • Výhodou pro pracovníky je, mimo jiné, ergonomický design a jednoduché uvedení do provozu.
 • Pro firmy jsou to většinou nižší provozní náklady při vysokém výkonu.  
 • Tichá práce bez výfukových plynů v soukromých zahradách, školách a obytných komplexech.  
 • Flexibilní nabíjení bateriové flotily díky inovativním nabíjecím řešením, jako je vícenásobná nabíječka.

Obecné výhody akumulátorů 

Akumulátorové stroje STIHL nabízí spoustu výhod pro práci v zahradnictví, krajinářství, péči o stromy, ale také v komunálních službách.  A to jak pro zaměstnance a firmy, které tyto služby poskytují, tak pro jejich zákazníky. Umožňují efektivní práci bez výfukových plynů. Jsou také tichá, výkonná a mají dlouhou životnost. 

AP-Systém STIHL pro profesionální použití zahrnuje širokou škálu akumulátorového nářadí z různých kategorií, které lze díky výkonným lithium-iontovým akumulátorům a zádovým akumulátorům používat mimořádně flexibilně. Osvědčená kvalita STIHL, nejvyšší bezpečnostní standardy, rozsáhlé příslušenství a inteligentní správa spotřeby energie a nabíjení.

Výhody lithium-iontových akumulátorů STIHL

Lithium-iontové akumulátory se používají ve všech akumulátorových zařízeních STIHL – a to má spoustu výhod:

 • Dlouhá životnost 
 • Žádný paměťový efekt
 • Nízká hmotnost 
 • Nízké samovybíjení

Mimořádnými výhodami akumulátorů AP jsou:  

 • Zobrazení stavu nabití pomocí čtyř zelených kontrolek LED 
 • Možnost práce v dešti

 

Výhody akumulátoru při používání

Výkonné profesionální akumulátory musí splňovat náročné požadavky v závislosti na oblasti činnosti. V mnoha konkrétních oblastech prokazují své silné stránky.

Muž předává svému kolegovi akumulátor STIHL, oba stojí za ložnou plochou vozidla, na níž je mimo jiné i bottTainer, akumulátorová motorová pila STIHL a další vybavení

Pro práci v soukromých zahradách je zapotřebí široká škála vybavení.

Soukromé zahrady

Pro práci s akumulátorovým nářadím na soukromých zahradách je zapotřebí široká škála vybavení. Celou potřebnou škálu výrobků lze pokrýt AP-systémem. Každé zařízení se obvykle používá pouze krátkou dobu, takže výdrž akumulátoru je víc než dostatečná. 

Při použití na soukromých zahradách převažují výhody snadno použitelných, flexibilních akumulátorových zařízení nad výhodami benzínových zařízení, protože je lze používat bez obtěžování hlukem nebo zápachem.

Objevte akumulátorová zařízení pro soukromé zahrady

Muž v ochranném vybavení řeže akumulátorovou motorovou pilou STIHL kmen stromu v parku

Pro péči o stromy jsou vhodné výkonné akumulátorové motorové pily.

Péče o stromy 

Pro péči o stromy na soukromých a veřejných prostranstvích jsou zapotřebí lehká, flexibilně použitelná zařízení, která lze provozovat tiše a bez emisí. Praktické akumulátorové stroje ukazují své přednosti zejména při údržbovém prořezávání. Startování bez startovacího lanka je mnohem rychlejší a jednodušší než u běžných benzínových zařízení.

Muž v pracovním oděvu odstraňuje listí z cesty v parku pomocí akumulátorového foukače

Pomocí akumulátorových foukačů lze listí odstraňovat bez emisí.

Veřejné plochy a větší soukromé zahrady

Údržba zahrad u soukromých klientů, bank a nadací, na hřbitovech, sídlištích, v rezidenčních parcích a u škol přináší určité náročné požadavky. Zejména se zde vyžaduje tichá práce bez emisí a nepříjemných pachů.  

Pokud jde o ochranu proti hluku a emisím, prokazují se zde v plné síle výhody akumulátorových zařízení oproti zařízením na benzín – jak pro zákazníky, tak pro všechny osoby, které se v pracovním prostředí pohybují.

Objevte akumulátorová zařízení pro veřejná prostranství

Flexibilní a výkonná: aku technologie STIHL

Výkonná profesionální akumulátorová technologie STIHL nabízí dlouhou výdrž a inteligentní řízení spotřeby energie a nabíjení. Můžete ji efektivně využívat při údržbě krajiny, péči o zahradu a stromy a při komunálních pracích. Některé profesionální akumulátory a akumulátorová zařízení se rovněž vyrábějí v Německu.

Doba provozu profesionálních akumulátorů 

V následující tabulce jsou uvedeny doby provozu profesionálních akumulátorů pro motorové pily v části „až ... minut“1, abyste si mohli udělat rychlý přehled. Hodnoty pro všechny ostatní profesionální výrobky najdete v našem přehledu: Výdrž a doba nabíjení (doba provozu)

 AP 200
(kapacita akumulátoru 187 Wh2)
AP 300
(kapacita akumulátoru 227 Wh2)
AP 300 S
(kapacita akumulátoru 281 Wh2)
AP 500 S
(kapacita akumulátoru 337 Wh2)
MSA 160 C–B42 min350 min62 min74 min
MSA 161 T42 min350 min362 min74 min
MSA 200 C–B35 min440 min350 min60 min
MSA 220 C–B32 min437 min440 min348 min
MSA 220 T / MSA 220 TC–O16 min425 min429 min334 min
MSA 300 / MSA 300 C-O---20–44 min

Uvedená výdrž na jedno nabití akumulátoru a údaje o ploše jsou orientační hodnoty a mohou se lišit v závislosti na použití a zpracovávaném materiálu.
Obsah energie podle specifikace výrobce článku. K prodloužení životnosti je obsah energie dostupný při skutečném použití nižší.
Doporučená sada
Snížený výkon zařízení

Upozorňujeme: uvedená doba provozu na jedno nabití akumulátoru je orientační hodnota a může se lišit v závislosti na použití a na zpracovávaném materiálu.

AP 500 S 

Model AP 500 S určuje díky inovativní technologii PowerLaminate nová měřítka. Jedinečné a odolné články poskytují vyšší výkon a kapacitu. Tato technologie navíc umožňuje dvojnásobnou životnost a dvojnásobný počet možných nabíjecích cyklů ve srovnání se všemi ostatními akumulátory STIHL.

Inovativní řešení nabíjení 

S akumulátorovou flotilou STIHL lze akumulátory nabíjet flexibilně a snadno sledovat jejich stav. Ať už v dílně, v kanceláři nebo na cestách při použití – pro každý požadavek najdete ideální řešení nabíjení.

Najděte pro sebe to pravé aku nářadí