Výroba akumulátorů STIHL

Chcete se dozvědět, jak vzniká profesionální akumulátor STIHL? Provedeme vás krok za krokem výrobou akumulátorů v sídle společnosti STIHL ve Waiblingenu.

Přehled: Výroba akumulátorů 

  • Výroba akumulátorových výrobků STIHL od roku 2009 
  • Vlastní výroba akumulátorů ve Waiblingenu, včetně profesionálních zádových akumulátorů AR 2000 L a AR 3000 L z AP-Systému  
  • Výroba v různých krocích – od přípravy držáku článků až po test na konci výrobní linky  
  • Maximální přesnost a různá opatření k zajištění kvality jako nezbytný předpoklad výroby 

Kompetence v oblasti akumulátorů ve společnosti STIHL

Společnost STIHL má za sebou už dlouholeté zkušenosti s akumulátory. Akumulátorové produkty vyrábí od roku 2009.  

Kompetenční centrum STIHL pro akumulátorovou a elektrickou technologii bylo založeno v roce 2016, aby spojilo vývoj vysoce výkonné akumulátorové a elektrické technologie a splnilo požadavky STIHL na výkon a životnost moderního akumulátorového nářadí. 

Od roku 2018 provozuje společnost STIHL také vlastní závod na výrobu akumulátorů v bezprostřední blízkosti vývojových a kompetenčních center.

Profesionální výkon z Waiblingenu

Společnost STIHL vyrábí ve Waiblingenu profesionální zádové akumulátory AR 2000 L a AR 3000 L z AP-Systému. Tyto ergonomické akumulátory s dlouhou životností jsou vhodné pro nepřetržité profesionální použití, například u foukačů, zahradních nůžek nebo KombiMotorů.

Profesionální akumulátor STIHL AR 2000 L má výkon 1 015 watthodin a zajišťuje ho 60 akumulátorových článků. Díky hmotnosti 7,4 kg ho lze pohodlně nosit na zádech.

Ještě většího výkonu dosahuje akumulátor STIHL AR 3000 L (zatím není v prodeji v ČR). Jeho 90 akumulátorových článků o celkové hmotnosti 9,5 kg poskytuje 1 520 watthodin energie.

Nahlédnutí do výroby akumulátorů ve společnosti STIHL

Které kroky jsou nezbytné a jak společnost STIHL během výroby zajišťuje, aby všechny výrobky splňovaly vysoké standardy kvality? Provedeme vás výrobou.

Co je při výrobě akumulátorů obzvlášť důležité?

V celém procesu výroby akumulátorů představují významné riziko elektrostatické výboje. Zaměstnanci proto nosí speciální disipativní pracovní oděv, aby se zajistila účinná ochrana dosud nechráněných elektronických součástek během výroby.

Společnost STIHL zavedla různé procesy na zajištění kvality od montáže článků až po testování na konci výrobní linky s cílem poskytnout maximální kvalitu při nabíjení a používání.

Citlivé komponenty vyžadují nulovou toleranci chyb ve výrobních procesech. Proto je v každém kroku výroby akumulátoru nutná maximální přesnost, aby hotový akumulátor splňoval vysoké standardy kvality, které požadujeme my i naši zákazníci.

POHLED DO BUDOUCNOSTI

Společnost STIHL pokračuje v rozšiřování výroby akumulátorů ve svém hlavním sídle ve Waiblingenu a v Německu bude vyrábět také profesionální akumulátor AP 500 S. Současně se buduje nový výrobní závod na profesionální akumulátorové výrobky, který v závodě 2 ve Waiblingenu zahájí výrobu v roce 2024.

Společnost STIHL pokračuje ve vývoji  chytrých akumulátorů, aby uživatelé mohli akumulátor ještě přesněji přizpůsobit danému použití. Toho je dosaženo například díky inteligentní technologii nabíjení, která se automaticky přizpůsobuje pracovním úkolům. Do budoucna tak bude zajištěna včasná dostupnost plného výkonu s maximální výdrží akumulátoru.

Další informace pro technologické nadšence