Instruktážní videa pro robotické sekačky iMOW®

Snadná instalace

STIHL RMI Zoom

Přesto, že robotické sekačky už se na trhu nějaký ten rok objevují, mnoho lidí jim ještě úplně nevěří. Kvůli obavám z méně kvalitního trávníku, náročné údržby nebo obtížného uvedení do provozu. To jsou nejčastější strašáky, které od robotických sekaček budoucí zákazníky odrazují. Ve většině případů však s pravdou nemají moc společného.

 

Trávník kvalitnější než od manuální sekačky

Pokud se bavíme o samotné kvalitě trávníku, tak rozdíl mezi trávníkem sekaným manuální sekačkou anebo tou robotickou opravdu existuje. Ale vychází ve prospěch robotické sekačky. Své o tom ví i jednatel společnosti STIHL Česká republika Jiří Rumplík: „Hovořím z vlastní zkušenosti, protože díky mému pracovnímu nasazení a nedostatku volného času jsem si robotickou sekačku také pořídil. A trávník je opravdu viditelně kvalitnější. Díky tomu, že sekačka seká opravdu pravidelně, tráva neroste příliš dlouho a trávník je tak krásně jemný a hustý."

Sekačka navíc funguje na principu mulčování, takže posekaná hmota zůstává na trávníku a slouží jako přírodní hnojivo i ochrana před sluncem. V letních vedrech totiž tráva drží vlhkost trávníku a zabraňuje zbytečnému odpařování vody.

Instalační videa pro robotické sekačky STIHL

Pro zákazníka první poslední

Na výběr a uvedení do provozu robota zákazník rozhodně není sám. Stačí přijít za kterýmkoliv autorizovaným prodejcem společnosti STIHL, který zákazníkovi nejen doporučí vhodný model, ale také se postará o naprogramování přímo u něj na zahradě. „Nejdříve si se zákazníkem upřesníme, jaká jsou jeho očekávání a potřeby, a na jejich základě vybereme příslušný model. Potom se jedeme podívat přímo na jeho zahradu, abychom se přesvědčili, že je její terén pro robotickou sekačku vhodný. Pokud je vše v pořádku, jedeme stroj nachystat a zprovoznit přímo na dané zahradě. Po týdnu až dvou se přijedeme podívat znovu, jestli naprogramovaná nastavení odpovídají potřebám trávníku a jestli vše funguje, jak má. Případně přenastavíme výjezdové časy a intenzitu sečení,“ popisuje pořizovací proces robotické sekačky Zdeněk Buchta, autorizovaný prodejce značky STIHL ze Zlína.

Ne každý terén je totiž pro robotického pomocníka vhodný. Díky automatickému pohonu robot sice zvládne překonat i kopcovitý terén včetně strmějších svahů se sklonem do 45 %, ale i tak je dobré vše před koupí stroje překontrolovat. Součástí prvního uvedení je totiž také přesné vytyčení a označení sekané plochy drátem, který je připojený k dokovací stanici sekačky. Stanice do něj poté vysílá signál, díky němuž sekačka ví, kde sekat a kde už ne.

Ovládání klidně i na dálku

Samotnou údržbu pak sekačka zvládá takřka svépomocí. „Sama vyhodnocuje, kolik jí zbývá baterie, a pokud vyhodnotí, že potřebuje dobít, sama se vrátí zpět do stanice a nabije se. Vždy si nechává rezervu na dojezd, a tak se nestane, že by se zastavila uprostřed trávníku,“ popisuje její funkce Tomáš Nejedlý, technik společnosti STIHL.

Zároveň se nemusíte bát, že by robotickou sekačku poškodil silný déšť. „Sekačka má dešťové čidlo, které vyhodnotí, že prší, a sama zajede zpět do dokovací stanice. Druhou možností je napojit sekačku do aplikace a pomocí chytrého telefonu jí na dálku dát pokyn, ať přestane sekat a jede do dokovací stanice. Třetí možností je napojit ji na předpověď počasí, protože sekačka tyto informace dokáže při své činnosti zohlednit,“ vysvětluje Nejedlý. V takovém případně si sekačka zvládne i sama upravit žací režim. „Pokud na začátku týdne vyhodnotí, že ve středu bude pršet, tak už v pondělí poseče větší kus zahrady, aby za deště nemusela vyjíždět,“ dodává Tomáš Nejedlý.

Pokud vás ohledně robotických sekaček zajímá ještě něco dalšího, podívejte se na nejčastější otázky zákazníků, nebo rovnou zajděte k nejbližšímu prodejci a vyzpovídejte si ho osobně.

Robotickou sekačku si můžete nainstalovat i sami. Klikněte ZDE a zhlédněte našich 8 instalačních videí na Youtube, kde vás názorně provedeme jejich výběrem, instalací i údržbou. 

Najděte ten správný iMOW® pro vaši zahradu
Instalace
Instalace dokovací stanice
Pokládka drátu
Připojení omezovacího drátu
Nastavení plánu
Aktivace ochrany proti odcizení
Čištění
Technická data STIHL RMI 632 PC
Jmenovitý výkon 185 W
Výška sečení 20-60 mm
Hladina akustického výkonu 62 LpA dB (A)
Pracovní otáčky 3.150 ot./min
Maximální sklon svahu 35 %

vyhledání prodejce Najděte si svého prodejce!

Mapa prodejců
Nová robotická sekačka RMI 522 C Novinka RMI 522 C

přejít na nabídku