STIHL ErgoStart

Od začátku komfortní

STIHL ErgoStart

Nikdy nebylo startování tak snadné. S inovačním STIHL ErgoStart nastartujete motorové nářadí STIHL bez velké námahy; snadno a bez komplikací. Umožňuje to přídavná pružina mezi klikovou hřídelí a kladkou se startovacím lankem. Nářadí STIHL se STIHL ErgoStart poznáte podle „E" v označení modelu.

Jasné výhody

  • Snížení námahy: Maximální zatížení při startování motoru je výrazně sníženo.
  • Klidný, stejnoměrný tah za startovací lanko: zatížení způsobená kompresí nejsou na startovací rukojeti cítit.
  • Nižší rychlost při startování: Potřebná rychlost při tahu za startovací lanko je značně snížená.
  • Spolehlivé startování: Nezávisle na tom, zda taháte za startovací lanko rychle nebo pomalu - motor nastartuje bez problémů a spolehlivě.

Takhle to funguje

Stačí stejnoměrný tah dvěma prsty: Neboť v porovnání s běžnými startovacími zařízeními můžete se STIHL ErgoStart tahat za startovací lanko nejen s menší silou, ale i o dvě třetiny pomaleji. Stejnoměrným tahem za startovací lanko se pružina napíná proti kompresnímu tlaku. Odpadá zatížení trhavými pohyby. Pružina předává naakumulovanou energii automaticky na klikovou hřídel, uvádí ji do pohybu a postará se o spolehlivé nastartování motoru.

Mezi cívkou s lankem a klikovou hřídelí je nainstalována skříň s pružinou a také dva unášeče. Síla při tahu za startovací lanko napíná pružinu proti síle, kterou působí píst při kompresi. Je-li energie předpjaté pružiny větší než síla, kterou působí píst při kompresi, protočí se kliková hřídel a motor se nastartuje.

Další informace

Zatímco se musí při ovládání standardního systému startování dělat trhavé, rychlé pohyby, u STIHL ErgoStart naprosto stačí klidný, stejnoměrný tah za startovací lanko. Zbytek za Vás udělá ErgoStart-System. Odpadá zbytečné, rušivé zatížení při kompresi.