Lehká a tichá akumulátorová vyvětvovací pila HTA 50

Novinka

Akumulátorová vyvětvovací pila HTA 50 Zoom

Tento měsíc jsme uvedli na trh zcela nový model STIHL HTA 50, první akumulátorovou tyčovou vyvětvovací pilu v systému STIHL AK. HTA 50 si hravě poradí s prořezáváním keřů, prořezáváním ovocných stromů nebo odstraňováním nebezpečných větví na zahradě, a to vše z bezpečí a pohodlí na zemi.

Celková délka HTA 50 je 280 cm. Snadné ovládání a pogumovaná rukojeť umožňují pohodlný pracovní postoj a dobrou kontrolu při stříhání. Součástí dodávky je i úložný držák, takže lze vyvětvovací pilu HTA 50 snadno uložit na stěnu garáže nebo kůlny.

Provozní doba vyvětvovací pily je až 60 minut, pokud použijete akumulátor AK 30. Pila je také velice lehká a váží pouhých 3,6 kg.

JAK BEZPEČNĚ POUŽÍVAT VYVĚTVOVACÍ PILU

Nejdůležitějším ochranným prostředkem, který je třeba při používání vyvětvovací pily nosit, je přilba, a to z důvodu pravděpodobnosti pádu větví a úlomků. Ochranné brýle jsou rovněž nezbytné pro ochranu očí před padajícími pilinami, listím a větvičkami. Doporučují se také odolné rukavice a pevná pracovní obuv. Protože je vyvětvovací pila HTA 50 velmi tichá, není nutné používat ochranu sluchu ani neprořezné kalhoty.

Uživatelská příručka dodávaná s každým strojem obsahuje podrobné pokyny pro bezpečnou práci a všechny příručky najdete na našich webových stránkách, takže k návodům budete mít přístup i v případě, že příručku ztratíte. 

Nejdůležitější pokyny pro používání vyvětvovací pily:

  • Nikdy nestříhejte přímo nad hlavou. Vyvětvovací pila by nikdy neměla přesáhnout úhel 60° od země.
  • Dávejte pozor na okolí. Elektrické kabely, elektrická vedení, kolemjdoucí osoby, zvířata nebo jakákoli potenciální rizika se nesmí při používání vyvětvovací pily nacházet ve vzdálenosti menší než 15 m. Pokud je terén nerovný nebo svažitý, zvažte, jak se může stříhaný materiál po dopadu na zem pohybovat.
  • Dbejte zvýšené opatrnosti u větších větví. Aby se větev nehoupala a nepředstavovala riziko, odřezávejte ji postupně na menší, lépe ovladatelné kusy.
  • Nikdy nepoužívejte porouchaný nebo vadný stroj. Pokud zjistíte, že něco není v pořádku, obraťte se před pokračováním v práci na návod k obsluze nebo na autorizovaného prodejce STIHL.
  • Dbejte na zpětný ráz, tah a přítlak. Vyvětvovací pila se chová různě v závislosti na straně použité vodicí lišty a na poloze řezu podél větve. Podívejte se do návodu k obsluze a zjistěte, jak nejlépe zabránit zpětnému rázu a stlačení vodicí lišty.

Vyvětvovací pilu HTA 50 si můžete zakoupit u některého z našich prodejců.

Zde je seznam všech našich autorizovaných prodejců STIHL. 

Vysoce výkonný akumulátor AP 500 S Akumulátorová vyvětvovací pila HTA 50

vyhledání prodejce Najděte si svého prodejce!

Mapa prodejců