41 090,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

Poznámka

MS 500i: Celosvětově první motorová pila s elektronicky řízeným vstřikováním

Benzínová řetězová pila STIHL MS 500i je ideální pro práci v lese. Díky vysokému výkonu a dobré ovladatelnosti perfektně zvládnete především zpracování tlustého dříví. Díky lehké konstrukci a dynamickým vlastnostem při natáčení je tato optimálně ovladatelná řetězová pila přesvědčivá nejen při kácení a zkracování, ale také při ořezávání větví.

MS 500i je první řetězová pila na světě s elektronicky řízeným vstřikováním paliva. Inovativní technologie vstřikování STIHL Injection zajišťuje optimální výkon motoru a vynikající vlastnosti při startování bez ohledu na nadmořskou výšku a okolní teplotu. Senzory měří tlak vzduchu, vnitřní a vnější teplotu a předávají informace řídicí jednotce. Na základě zjištěných hodnot lze optimálně určit množství paliva a časování zapalování. Dávkování paliva se tak zajišťuje otevíráním a zavíráním ventilu. Technologie STIHL Injection tak představuje rychlou akceleraci s extrémně vysokým výkonem a nízkou hmotností:

  • Řetěz zrychlí z 0 km/h na 100 km/h za 0,25 sekundy.
  • Model MS 500i dosahuje nejlepšího poměru výkonu a hmotnosti na trhu: jedinečných 1,24 kg/kW.

Elektronicky řízené vstřikování vstřikuje palivo do osvědčeného motoru STIHL 2-MIX, který nabízí vysoký výkon při nízké spotřebě. Pro ochranu svalů a kloubů je benzínová řetězová pila vybavena systémem STIHL ElastoStart. Vzduchový filtr HD2, matice odolné proti ztrátě na krytu řetězového kola, olejové čerpadlo s nastavitelným množstvím oleje, víčko palivové nádrže s možností otevírání bez použití nářadí a boční napínání řetězu doplňují špičkové funkce.

MS 500i

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

Antivibrační systém
ANTIVIBRAČNÍ SYSTÉM STIHL
Matice krytu řetězky jištěné proti ztrátě
Matice krytu řetězky jištěné proti ztrátě
Dekompresní ventil
MANUÁLNÍ DEKOMPRESE

Technické údaje

Délka lišty50 cm
Zdvihový objem79,2 cm³
Výkon5 kW
Hmotnost6,2 kg 1)
Objem palivové nádrže0,78 l

Servis a tipy