STIHL ElastoStart: pomocník pro snadné startování

Startováním přes startovací lanko zatěžujete svaly a vynakládáte spoustu energie ještě před samotným začátkem práce. Z tohoto důvodu jsme vyvinuli jednoduchou, ale velmi účinnou technologii STIHL ElastoStart.

A man in protective equipment holding a STIHL petrol chainsaw with ElastoStart and Light 04 guide bar

Co je STIHL ElastoStart?

STIHL ElastoStart je speciální startovací rukojeť s tlumičem nárazů, která nabízí plynulý způsob startování benzínových strojů – a díky které už vaše klouby a svaly nemusí trpět žádnými trhavými pohyby.

Vše o technologii STIHL ElastoStart

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o jednoduchém a účinném vývoji STIHL ElastoStart a o tom, jak může zlepšit používání vašeho stroje.

Více než jen rukojeť

Rukojeť STIHL ElastoStart je vybavena integrovaným tlumičem. Ten tlumí zátěž, které vznikají při změnách kompresního tlaku během startování, a rozptyluje ji tak, aby se zmírnily trhavé pohyby lanka – střídavě pohlcuje a uvolňuje síly podle průběhu stlačení, což vede k plynulému rozběhu.

Close-up of an ElastoStart handle grip on a STIHL MS 261 C-M petrol chainsaw

Mohu dodatečně namontovat STIHL ElastoStart na mé stroje?

STIHL ElastoStart je prvek, kterým lze dodatečně vybavit spoustu nářadí. Speciální sada startovacích rukojetí je cenově výhodná a můžete si ji nainstalovat i sami. Sady STIHL ElastoStart jsou k dispozici pro dodatečnou montáž na následující stroje:

STIHL ElastoStart lze na vaše nářadí namontovat opravdu snadno. Nejprve je důležité ověřit, zda máte správnou délku lanka pro váš stroj - pokud potřebujete pomoci, doporučujeme obrátit se na svého prodejce STIHL. Sada pro dodatečnou montáž se skládá z rukojeti a startovacího lanka ElastoStart.

Lze vyměnit lanko ElastoStart, pokud se přetrhne?

Pokud se lanko STIHL ElastoStart přetrhne, je třeba vyměnit celý systém; vzhledem k tomu, že je lanko integrováno do tlumiče v rukojeti, nebude systém při výměně samotného lanka správně fungovat.

The benefits of STIHL ElastoStart

Výhody plynulejšího startu se nejvíce projeví na kloubech a svalech. Tento praktický systém byl navržen tak, aby zmíněné přínosy maximalizoval. 

Chrání před zátěží

Systém STIHL ElastoStart zabraňuje trhavým pohybům, čímž přispívá k ochraně svalů a kloubů před přetížením a předčasnou únavou. Při jeho použití s nářadím, které je vybaveno ručním palivovým čerpadlem a/nebo dekompresním ventilem, je startování mnohem snazší a prakticky dokonale plynulé.

Komfortní a nenáročný na údržbu

STIHL ElastoStart je chráněn proti působení řezného prachu a jiných částic, takže funguje spolehlivě a bez problémů po dlouhou dobu, bez nutnosti údržby – a vaše rameno může také!

A STIHL MS 261 C-M petrol chainsaw being started on the ground

Shrnutí: STIHL ElastoStart 

  • STIHL ElastoStart je speciální startovací rukojeť, která umožňuje jednoduché startování strojů se startovacím lankem.
  • Integrovaný tlumicí systém umožňuje startování nářadí bez trhavých pohybů startovacího lanka. 
  • STIHL ElastoStart při startování šetří klouby a svaly.
  • STIHL ElastoStart lze dodatečně namontovat na celou řadu strojů.