21 190,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

Technické údaje

Zdvihový objem42 cm³
Výkon2 kW
Hmotnost7,6 kg 1)
Hladina akustického tlaku100 dB(A) 2)
Hladina akustického tlaku99 dB(A) 3)

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

Benzínový křovinořez FS 261: Výkonný a pohodlný pro sečení velkých ploch

Benzínový křovinořez STIHL FS 261 je primárně určen pro profesionály a je ideální pro náročné sečení a rozsáhlé práce při údržbě krajiny, v zahradnictví a zemědělství. Díky velkému žacímu záběru 520 mm můžete efektivně sekat velké plochy nebo provádět údržbu mladých stromků.

Motor STIHL 2-MIX s vysokým točivým momentem kombinuje silný výkon s nízkou spotřebou. Tento křovinořez STIHL je sériově dodáván s trojcípým nožem STIHL 300-3, který lze použít pro přesné odstraňování křovin, trnitých živých plotů a tuhé trávy.

Ergonomická řídítková rukojeť podporuje přirozený pohyb, díky čemuž můžete velmi efektivně a bez námahy sekat i větší plochy. Inovativní prvek rukojeti ADVANCE Grip vám navíc zajistí vysoce ergonomickou a snadnou práci.

Jednoruční multifunkční rukojeť vám umožní ovládat motor pouze jednou rukou. Tlačítko Stop umožňuje rychlé pokračování v práci po přestávce bez nutnosti dalšího přepínání. Díky diagnostické zásuvce má váš místní prodejce STIHL přístup k informacím o konstrukci stroje a k návodům na opravu a údržbu vašeho stroje STIHL FS 261. Antivibrační systém STIHL odlehčí vašim svalům a kloubům.

Podle účelu použití můžete křovinořez STIHL FS 261 volitelně vybavit dalšími žacími nástroji, např. žacím listem, štěpkovacím nožem, pilovým kotoučem nebo různými žacími hlavami. Velký kryt křovinořezu nabízí lepší ochranu před odletujícími kousky trávy a drobnými kamínky. Zabraňuje také poškození žacího nástroje při skladování stroje.

Servis a tipy