34 690,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

Technické údaje

Zdvihový objem52 cm³
Výkon2,4 kW
Hmotnost9,3 kg 1)
Hladina akustického tlaku102 dB(A) 2)
Hladina akustického tlaku101 dB(A) 3)

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

FS 491 C-EM benzínový křovinořez: výkonný pomocník při údržbě krajiny

Benzínový křovinořez STIHL FS 491 C-EM je vhodný pro místní úřady, a profesionály v oblasti údržby zahrad a krajiny. Jeho velký žací okruh o průměru 520 mm je ideální pro komplexní, rozsáhlé sečení. Pilový kotouč STIHL WoodCut 250-26 umožňuje rychlý postup při řezání a prořezávání i středně velkých stromů.

Díky systému STIHL ErgoStart lze křovinořez spustit bez námahy, takže je práce s křovinořezem velmi pohodlná. Rovněž plně elektronické řízení motoru STIHL M-Tronic 3.0 zajišťuje snadné startování a optimální výkon motoru za všech okolností. Benzínový křovinořez je také vybaven univerzální převodovkou, kterou lze domazávat, abyste mohli těžit z dlouhé životnosti svého stroje.

Antivibrační systém STIHL vytváří při sečení s profesionálním křovinořezem pouze nízké vibrace, což chrání vaše svaly a klouby, stejně jako ergonomická řídítková rukojeť, která podporuje přirozený pohyb stroje. Inovativní prvek rukojeti ADVANCE GRIP navíc poskytuje vysoce ergonomickou a zároveň snadnou práci.

Optimalizovaný ochranný kryt křovinořezu FS 491 C-EM nabízí dobrý výhled na pracovní plochu a také zlepšuje možnosti skladování při ukládání křovinořezu. Křovinořez můžete volitelně vybavit žací hlavou, štěpkovacím nožem, žacím listem nebo pilovým kotoučem.

Balení obsahuje křovinořez FS 491 C-EM, ochranný kryt, pilový kotouč WoodCut 250-26 a univerzální popruh ADVANCE.

Servis a tipy