Mistrovství ČR 2005

CZECH SERIES 2005

Na Lipně se konalo finále druhého ročníku Mistrovství ČR STIHL TIMBERSPORTS. Z 29 účastníků přípravného kempu bylo vybráno pro finálový závod 14 nejlepších. Ti se nejlépe naučili pod vedením Martina Komárka, vícenásobného mistra Evropy, a dalších trenérů ze zahraničí ovládat práci se sekerou a motorovou pilou.

Přípravný trénink se konal na stejném místě a to od 6. do 9.7. 2005. Dělil se na základní a intenzivní, a to podle výkonnosti jeho účastníků. Při práci v kempu se spotřebovalo celkem 28 metrů krychlových dřeva. Na finále byl připraven černý topol z Nizozemí, který se používá při všech evropských dřevorubeckých soutěžích.

Ve finále se soutěžilo ve čtyřech disciplínách, ve kterých nezáleželo pouze na fyzické síle, ale také na přesnosti a rychlosti. závodníci je absolvovali v pořadí Standing Chop, Single Buck, Underhand Chop a Stock Saw.

Nejlépe si vedl Jan Svoboda z Liptálu v okrese Vsetín, který předváděl konstantně výborné výsledky ve všech disciplínách a nasbíral nejvíce bodů. Druhý skončil Jan Wáwrů a třetí jeho mladší bratr Pavel Wáwrů, oba dva z Vimperka. Bratři excelovali speciálně v disciplíně Single Buck, kde se umístili na prvním a druhém místě.

Rozhodlo se také o složení českém reprezentačního týmu, který nás bude reprezentovat ve štafetovém závodu na zářijovém Mistrovství Evropy STIHL TIMBERSPORTS v Garmish-Partenkirchenu (Německo). Jeho členy jsou Martin Komárek (Standing Chop), Pavel Wáwrů (Single Buck), Jan Wáwrů (Underhand Chop) a Pavel Jílek (Stock Saw).

 

results_lipno Celkové výsledky závodu Mistrovství ČR 2005

Celkové výsledky (PDF, 53.07 kB)