8 490,00 Kč
7 590,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Akce
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

Technické údaje

Jmenovité napětí36 V
Hmotnost3,2 kg 1)
Hladina akustického tlaku77 dB(A) 2)
Hladina akustického výkonu91 dB(A) 2)
Vibrační hodnota vlevo3,7 m/s² 3)

FSA 86 R: Vysoce výkonný akumulátorový vyžínač

S akumulátorovým vyžínačem STIHL FSA 86 R můžete čistě a efektivně zastřihovat okraje trávníku podél cest a překážek. Díky výkonnému EC motoru s konstantním pracovním výkonem zvládnou hobby zahrádkáři, menší firmy a domovníci bez potíží posekat všechny menší travnaté plochy. Mimořádně tichý provoz vyžínače navíc umožňuje práci bez ochrany sluchu v prostředí s přísnějšími hlukovými limity. Díky technologii akumulátoru je startování mimořádně snadné a nevyžaduje velkou námahu a FSA 86 R je tak okamžitě připraven k použití pouhým stisknutím tlačítka.

Akumulátory ze systému STIHL AP jsou chráněny v krytu motoru na rukojeti, takže nízká hmotnost a vyvážené těžiště akumulátoru v ose tyče zajišťují šetrnou práci s vyžínačem, zejména při delší práci. Vysoký komfort práce zajišťuje také ergonomická oblouková rukojeť s měkkým povrchem a plynulá regulace otáček akumulátorového vyžínače STIHL FSA 86 R.

Vyžínač je kompatibilní se třemi různými řeznými nástroji, které můžete vyměňovat bez použití nářadí. Dvoustrunovou žací hlavu STIHL AutoCut C 6-2 s vyžínacím průměrem 350 mm, která je součástí standardní výbavy, můžete doplňovat ručně. Za tímto účelem jednoduše zasuňte žací strunu do pouzdra z vnější strany. V závislosti na vašich požadavcích můžete s aku vyžínačem FSA 86 R alternativně použít žací hlavu STIHL PolyCut 6-2 s plastovými noži nebo žací hlavu STIHL DuroCut 5-2. Jak vyměnit žací nástroj vyžínače se dozvíte v našem průvodci. Distační oblouk pro udržování vzdálenosti na vyžínači FSA 86 R zabraňuje poškození rostlin, předmětů i samotného přistroje při práci s různými žacími hlavami.

Všechny akumulátorové přístroje systému STIHL AP jsou určeny pro profesionální uživatele a pro každodenní použití i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Proto mají certifikovanou ochranu proti stříkající vodě. Účinnost se prokazuje v rámci náročných interních zkoušek. Test se stříkající vodou vychází mimo jiné z normy IPX4.

V našem přehledu výdrže a doby nabíjení akumulátoru STIHL se můžete podívat, jak dlouho můžete se strojem pracovat a jak dlouho se daný akumulátor nabíjí.

Servis a tipy