Uzávěr palivové nádrže STIHL: čistě a pohodlně

Malá součástka, která má velký význam pro vaši práci: uzávěr palivové nádrže STIHL, který lze otevřít bez použití nářadí jsme navrhli s ohledem právě na vás.

STIHL MS 261 C-BE chain saw with toolless fuel tank cap next to MotoMix and BioPlus

Čistý a rychlý start do práce s uzávěrem palivové nádrže STIHL

Díky chytře navrženým detailům se z motorového nářadí stávají stroje, které je radost používat a na které je radost se spolehnout. S tímto vědomím jsme vyvinuli uzávěr palivové nádrže pro elektrické nářadí STIHL, který zaručuje čisté a snadné používání – díky čemuž se můžete soustředit na náročnější aspekty své práce.

Výhody uzávěru palivové nádrže STIHL

Náš speciálně navržený uzávěr palivové nádrže pro palivové a olejové nádrže se používá rychle a snadno, nevyžaduje žádné nářadí ani námahu. Má široký otvor pro jednoduché doplňování paliva, které vyžaduje pouze tři kroky. Novější uzávěry palivových nádrží obsahují na částech nářadí značky, které vám pomohou uzávěr palivové nádrže správně otevřít a zavřít.

A STIHL MS 261 petrol chainsaw on the floor with the caps for fuel and oil tanks removed.

Použití uzávěru palivové nádrže STIHL krok 1: otevření

Pokud jste právě dokončili práci s řetězovou pilou, nechte ji vychladnout. Nezapomeňte, že v palivové nádrži může vzniknout nadměrný tlak a při jejím otevření může dojít k vystříknutí paliva s rizikem zranění nebo poškození; vyklopte rukojeť uzávěru palivové nádrže a zpočátku jím otáčejte proti směru hodinových ručiček jen o malý úhel, přibližně 20°. Pokud je v nádrži nahromaděný tlak, uslyšíte jeho uvolnění, načež můžete víčkem palivové nádrže dále otáčet, abyste jej zcela vyjmuli.

A STIHL MS 261 petrol chainsaw being filled with fuel

Použití uzávěru palivové nádrže STIHL krok 2: plnění

Do palivové nádrže nalijte palivovou směs a do olejové nádrže mazivo na řetěz; díky průhledným nádržím na strojích můžete sledovat hladinu paliva, zatímco velké otvory umožňují čisté a pohodlné plnění. Při doplňování dávejte pozor, abyste palivo a mazivo nerozlili, a nenaplňujte nádrže až po okraj. Pro ještě snadnější plnění doporučujeme použít plnicí systém STIHL.

Overhead view of a STIHL MS 261 petrol chainsaw on a tree stump, with people wearing protective gear around it

Použití uzávěru palivové nádrže STIHL krok 3: zavřít

Nasaďte správně uzávěr palivové nádrže, zatlačte jej dolů a otočte jím proti směru hodinových ručiček až na doraz: uzávěr palivové nádrže slyšitelně zapadne na místo. Poté sklopte rukojeť uzávěru a máte hotovo! Teď jste připraveni vrátit se zpět k práci.

Uzávěr palivové nádrže STIHL: význam těsnění

Po doplnění paliva a při každém použití benzínového stroje vždy zkontrolujte, zda je uzávěr palivové a olejové nádrže správně utěsněn. Stroj, který má netěsnosti – zejména v palivovém systému – nesmí být z bezpečnostních důvodů dále používán.

Uzávěr palivové nádrže STIHL není utěsněný – co mám dělat?

Každá část našeho uzávěru palivové nádrže je konstruována tak, aby ji bylo možné utěsnit. Pokud zjistíte, že netěsní, nejprve zkontrolujte, zda uzávěru palivové nádrže nezabraňuje správnému uzavření dřevěnými hoblinami nebo prachem. Upozorňujeme, že po několika letech používání může těsnění začít prosakovat; pokud zjistíte, že se vaše těsnění začíná drolit, pomůže vám jej vyměnit váš prodejce STIHL.

Person wearing protective gloves opens the tool-free fuel tank cap on a STIHL petrol chain saw

Lze uzávěr palivové nádrže dodatečně namontovat na všechny stroje STIHL?

Benzínové stroje se šroubovacím uzávěrem bohužel nelze dodatečně vybavit uzávěrem palivové nádrže STIHL, který lze použít bez použití nářadí, protože šroubovací závit standardních uzávěrů je nekompatibilní s bajonetovým uzávěrem beznástrojového uzávěru palivové nádrže.

Shrnutí: Uzávěr palivové nádrže STIHL

  • Beznástrojový uzávěr palivové nádrže umožňuje rychlé a snadné doplňování paliva.
  • Přístup k olejové a palivové nádrži a její opětovné uzavření vyžaduje minimální úsilí a žádné nářadí.
  • Beznástrojový uzávěr palivové nádrže nelze dodatečně namontovat.